top of page

O NÁS

Za firmou Surman stojí dva společníci s potřebným právnickým, ekonomickým a jazykovým know-how.


ProfilJerry.jpg

Jaroslav Surman

Po absolvování obchodní akademie v Rakousku byl v roce 2000 Krajským soudem v Brně jmenován soudním tlumočníkem pro jazyk německý. V roce 2006 dokončil studium práv na Masarykově univerzitě v Brně, kde se aktivně zúčastnil i projektu „Škola rakouského práva v Brně“, pořádaného univerzitou Wirtschaftsuniversität Wien.

Během svého působení u společnosti Vorlíčková & Leitner Audit, s.r.o., se v rámci auditu specializoval na analýzu klientských dat pomocí IT nástrojů.

U společnosti PricewaterhouseCoopers se poté jako daňový konzultant věnoval vývoji, automatizaci a dokumentaci procesů souvisejících s daňovými přiznáními, tvorbě automatických přiznání, a jejich propojení s ostatním softwarem, koordinaci IT projektů pro daňové oddělení a internímu školení MS Office.

 

Jaroslav Surman ovládá německý a anglický jazyk a v rámci organizace zajišťuje vše, co souvisí s IT projekty, překlady a školením.

Barbora Surmanová

Mgr. Barbora Surmanová je advokátkou zapsanou v seznamu advokátů vedeném Českou advokátní komorou pod č. 13930.

Je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy university v Brně, kde se mj. účastnila ročního projektu v německém jazyce „Škola rakouského práva v Brně“ pořádaného Wirtschaftsuniversität Wien. V roce 2007 absolvovala kurz amerického práva pořádaného The John Marschall Law School, Chicago, USA.

 

Během několikaletých studijních pobytů v Německu, Velké Británii a Brazílii si prohloubila své jazykové znalosti anglického, německého a portugalského jazyka.

V advokacii působí již od roku 2006, kdy začala pracovat v renomované advokátní kanceláři TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI v Praze. Zde působila až do roku 2011. V rámci této praxe se účastnila na zastupování řady významných obchodních společností (soukromých i státním), jakož i nejvyšších státních úřadů.

bottom of page